rek
3 kart tarot

3 Kart Tarot Falı

Tarot falının en eski açılımlarından ve en hızlı açılım yöntemlerinden biri olan üç kart tarot bakımıdır. Hayatınıza genel olarak içinde bulunduğunuz durumlara bakmanızı sağlar ya da aklınızda var olan soruları geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek çerçevesinde yorumlar ve aradığınız cevapların ipuçlarını size yorumlarda verir.

Genellikle üç kart tarot falı bakımında seçilen üç kartın sırası önemlidir. Seçtiğiniz ilk kart geçmişinizi, ikinci kart şimdiki zamanınızı ve üçüncü kartta geleceğiniz hakkında bilgilendirir. Bu açılımda yaşadığınız durumların geçmişte neden ortaya çıktığı, şimdiki zamanınızda ne şekillerde karşınıza çıktığı ve gelecekte nasıl sonuçları olacağını anlayıp yorumlamakta kullanılır. Bu yorumlamalar ile yaşadığınız problemlerin ya da sorunların nedenlerini gözden kaçırdığınız ayrıntılarını düşünüp bulabilirsiniz. Bu problemlere ya da sorunlara nasıl yaklaşmanız gerektiğini çözüm konusunda neler yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Bunların sonucunda sizi nelerin beklediği ya da neler ile karşılaşabileceğiniz hakkında size fikirler veren genel bir tarot açılımıdır.

Tarot Açılımına Başla

Bütün tarot fallarında olduğu gibi fala bakan kişinin kartları yorumlamasına göre kartların anlamları değişeceği için ve bakan kişiden bakan kişiye yorum farklılıkları sebebiyle hayati kararlar ve durumlar içinde sadece üç kart açılımı tarot falına başvurarak kararlar almamalısınız. tek kart tarot Fala bakan kişi sizin seçtiğiniz kart sırasını karıştırarak geleceğiniz ile ilgili yorumlar yapması gerekirken geçmişiniz hakkında yorumlar yapabilir. Bunun için fal baktırırken seçtiğiniz kartların sırasının karıştırılmaması için dikkat etmenizde gerekmektedir.

Üç kart tarot falı geçmişiniz, geleceğiniz ve bugününüz hakkında size gözden kaçırdığınız bilgileri sunan ve bazı ipuçları verdiğine inanılan bir tarot falı türüdür. Bilinmesi gereken esas nokta şudur ki hiçbir fal çeşiti gelecekten haber vermez. Tarot destesinden sırasıyla seçilen üç kart size sırasıyla geçmişiniz bugününüz ve geleceğinizin bilgisini ve sırlarını sizinle paylaşır. Aynı zaman da açılan üç kart birlikte yorumlanarak hayatınızı genel bir bakış açısı sağlar. Kartların hangi sıralarda çıktığı ve ters ve ya düz olması bu falda büyük önem arz etmektedir
Klasik tarot açılımı aklınızdaki konular ve gelecek hakkındaki fikirlerinizin sonuçlarını neler ile karışılacağınız gibi soruların cevaplarını size sunan açılımdır, hemen hemen her türlü sorunuzun cevabını bu açılımda bulabilirsiniz. Sorduğunuz soru için hangi açılımı yapmanız gerektiğinizi bilmediğiniz durumlarda da bu açılımı kullanabilirsiniz. Bu açılım 10 kart ile yapılır ve belirli bir sıra ile kartlar dizilir. Ardından kartlar açılarak sıra ile yorum yapılır. Her bir kartın açıldığı sıraya ve şekline göre özel bir anlamı vardır ve buna göre yorumlanır. Açılan kartın ters ya da düz gelmesi anlamını her tarot falında olduğu gibi değiştirecektir. Kartlar arasında bağlantı kurabilmek için tarot konusunda tecrübeli ve bilgi sahibi olmak gereklidir. Her kart açılımdan açılıma farklı anlamlar ifade edebilecek konumlarda bulunabilir. Bunun için kartların anlamlarını iyice öğrenilmeli ve ona göre yorumlama yapılmalı; aradaki ilişki bunların ışığında yapılmalıdır.
rek