rek
tek kart tarot

Tek Kart Tarot Falı

Tarot bakmanın birçok yöntemi vardır. Her tarot bakanın kendine göre geliştirdiği bir yöntem olduğunu söylemek mümkün. Kişilerin içsel dünyası ve enerji boyutlarına göre birçok değişik şekilde tarot baktığı bilinmektedir. Bazı kişiler astrolojik haritalar eşliğinde bazı kişiler kahve falı eşliğinde tarot falları bakmaktadırlar. En sık kullanılan tarot falı teknikleri; 7 kartaçılımı, 3 kart açılımı ve tek kart açılımı olarak bilinmektedir.

Tek kart açılımı birçok falın sonuna eklenerek de bakılır. Tek kart falına bir tarot falı sonunda bakılacaksa deste içinden mutlaka ilk fala bakılan kartların desteden çıkartılması gerekmektedir. Tek kart tarot falı eğer iyi bilen ve yorumlama yeteneği yüksek olan biri tarafından bakılmıyorsa kartın özelliğine göre evet ya da hayır anlamını taşırken iyi bakan biri tarafından bakılması halinde olayı yorumlayarak detaylı sonuçlar elde edilmesini sağlayabilmektedir.

Tarot Açılımına Başla

Tarot falına dahil edilerek bakılmasının nedeni genelde olaylara cevaplar veriyor olmasıdır ve bir nevi sağlama gibidir. Fal içinde size söylenenler ile uyumlu olmalıdır. Uyumlu olmayan kısımları da sizin tavırlarınıza göre değişecek durumları anlatmaktadır.Kahve falına ya da astrolojiye dahil bir şekilde tek kart tarot falı bakıldığında anlamlar oldukça değişmekte ve çok farklı bilgiler elde edilmektedir. Kartlara net sorular sormanız oldukça önemlidir. Bakan kişinin yorumlamasına göre tarot falının anlamı da değişebilir. Bu nedenle tarot falına çok güvenmek iyi sonuçlar doğurmayabilir. Tek kart tarot falının yanı sıra üç kart tarot falı ve yedi kart tarot falının açılımları olduğu gibi; klasik ve ilişkili çapraz açılımlar da mevcuttur.

Tarot çok uzun süredir bakılmakta olan ancak biz Türkler için son birkaç senedir ön plana çıkmış bir fal. Özellikle kahve falına alışkın bir millet olmamız sonucunda tarot kahve falı ile birlikte hayatımıza girdi. Birçok astroloğun da elinde gördüğümüz üzerinde resimler olan bu kartların her birinin anlamı var. Ama herşeyi bir kenara bırakıp şu doğruyu kabul etmekte fayda var. Hiçbir fal bize gerçekleri gösteremez, gerçi hala inanan varmı bu devirde diyeceksiniz ama yine de biz belirtelim durumu.
İskambil kartlarının da atası olduğuna inanılan tarot kartında krallar ve kraliçeler oldukça fazla. Yine rakamlardan oluşan ve örneğin; asa dörtlüsü olarak tabir edilen kartlar tarot destesinde mevcut. Tarot destesi içerisinde bulunan her kart eski dönemde yaşanılan bir olaydan esinlenilerek oluşturulmuş. Bazı kartların anlamları ise temsil ettikleri ile nitelendiriliyor örneğin; ateş, su, toprak hava gibi element kartları Tek kart tarot falı açılımı, tarotun en fazla kullanılan açılımlarından biri; özellikle tarot falı kahve yanında, astrolojik bir fal yanında bakılıyorsa kişilere tek kart tarot açılımı sunuluyor Falın amacı aklınızdaki soruları bir karta odaklamanız ve kartı seçmeniz bu sırada tüm kartların arkası dönük ve dizilmiş olması gerekli. Bazı fal bakan kişiler tüm desteyi yere üst üste serim seçim yapmanızı istiyor ancak tarot falını ciddiye alan kişiler bu duruma tamamen karşı. Seçtiğiniz kartın anlamı sorunuzun olumlu ya da olumsuz olduğunu anlamanıza yardımcı oluyor. Yoruma dayalı bir falın gerçek bilgiler vermesi imkansız ancak birçok psikolog fal bakarken söylenen iyi telkinlerin insanları mutlu ettiğini ve bu nedenle olumlu bakılan bir falın insanlar üzerinde pozitif etkiler yarattığını açıklıyor.
rek