rek
tarot fali

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Yıllardır tarot falı bakıyorum. Lise yıllarımdan beri bana bir rehber olmuştur. Peki tarot falı nasıl bakılır ve nasıl öğrenilir? Ya da Tarot falı ne demek diye sorabilirsiniz. Açıklayalım Tarot falı 78 karttan oluşur. Büyük arkana dediğimiz 22 kart ve küçük arkana dediğimiz 56 karttır. 56 kart yıllar içinde iskambil kartlarına dönüşmüştür. Evet oynadığımız kağıt oyunlarının temeli tarottan gelmektedir. Tarot Mısır rahipleri tarafından kullanılmaya başlamıştır. Roma döneminde bu kartlar Avrupa’ya yayılmış özellikle çingene falcıların en çok kullandığı fal bakma biçimi olmuştur.

Tarot geleceği söyler mi?

Bilinen düşüncenin aksine tarotun asıl amacı geleceği söylemek değildir. Seçimlerinizde rehberlik yapmaktır. Pek çok kişi için geleceği öğrenmek önemlidir. Ama tarot geleceği, geçmiş ve şu andaki durumları ortaya çıkararak söyler. Kısaca yapacağınız seçimlerin sonuçlarını, tarot ile keşfedebilirsiniz. Gelecek ile ilgili kartlar tabii ki çekebilirsiniz. Tarotun pek çok kart açılımı vardır. En bilineni keltik çapraz dediğimiz açılımdır. Seçimlerinizde zorlanıyorsanız tarot sizin için harika bir rehber olur. Tarotu bu şekilde kullanmak en doğrusudur.

Tarot Falına Nasıl Bakılır? Nasıl Öğrenilir?

Tarot falını öğrenmek için bir tarot destenizin olması şarttır. Çeşitli tarot desteleri vardır. Benim size önerim Klasik tarot destesi ile başlayın. Kartların anlamlarını öğrenmek için zorlamayın. Tarot kartı anlamları hem internette hemde deste ile gelen kitapta gayet detaylı şekilde verilir. Tarot öğrenmek zaman alır. Ama desteği aldığınızda açılımları anında uygulayabilir ve ilk falınıza kendiniz bakabilirsiniz.

Tarot fal bilimine merak saldıysanız ve tarota dair her bir detayı en anlaşılır şekilde öğrenmek istiyorsanız TarotFal.Net sitesine giriş yapabilirsiniz. Burası tamamen eğlence ve bilgilendirme amaçlı olarak açılmış olan bir platformdur. tarotfal.net adresi üzerinden siteye giriş yapabilirsiniz. Tüm tarot yöntemleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Tek Kart Tarot Falı Bak
rek